1

Téma: novy nasep

dobry den,
> prosim vas, zapasil jsem s drevomorkou v podlaze. nasep jsem vykopal, osetril to bochemitem.nevim vsak cim vznikly prostor vyplnit- obavam se totiz, ze ve sterku ci stetu vzniknou mezery stojateho vzduchu, coz asi neni ono. betonu sa zas bojim, ze kdyby sa houba zas rozrostla, musel bych se jim prokopavat. co byste mi , prosim, doporucili? dekuji
> kohut
>

2

Re: novy nasep

Dobrý den,
doporučuji dobře odizolovat novou podlahu. Bude-li dřevěná, tak ji nedávat do neodizolovaného násypu jak byla asi původně, ve kterém mohou stále přežívat spory dřevomorky, ale na beton s dobrou izolací. Bude-li dřevo v suchu, nehrozí mu od dřevomorky nebezpečí. Pozor ale také na zdivo, mělo by také být dobře odizolované a suché. Pokud zůstane vlhké a nábytek bude u zdi, mohla by dřevomorka snadno nalézt živiny v nábytku a vodu si brát z vlhkého zdiva a v nejhorším případě by pak mohla znovu napadnout i odizolovanou podlahu.

3

no dobre, ale z ceho udelat ten novy nasep pod ten beton,(cca 50 cm)?zemina neni asi vhodna udelam li tam stet nebo sterk zhora zality betonem, vytvorim kapsy stojateho vzduchu, kde spolu se vzlinanim vlhkosti od spodu bude mit houba idealni podminky, ne?toz dat tam nejake husi krky s nucenou cirkulaci vzduchu?diky

4

Houba nebude mít ideální podmínky. Bude sice mít vodu, ale nebude mít živiny. Dřevo musí být v suchu, pak to bude v pořádku.

5

aha, tak dekuju.jestli tomu dobre rozumim, nasep mozu udelat z cehokoli, na to beton a svarit nejaku ipu. houba at si tam je, jen ju musim dokonale oddelit od dreva.nebude vsak mit tendenci obejit ty izolace zdi(nepalene cihly) a dostat se ke drevu oklikou?prominte, ze sa tolik vyptavam, ale fakt bych si nerad znovu rozkopaval dum...dekuji

6

Ano, je to tak. V násypu pravděpodobně zůstaly nějaké spory či zbytky té houby, ale nebudou mít živiny pro rozvoj, takže se nerozvinou provazcovité rhyzomorfy, žádných oklik se nemusíte obávat.